Rejestracja samochodu na firmę – czy zawsze jest możliwa?

Rejestracja samochodu na firmę – czy zawsze jest możliwa?

Ostatnio sprawdzono: 19/05/2021 Skutki brexitu Informacje na tej stronie nie mają zastosowania do obywateli Wielkiej Brytanii mieszkających w UE ani do obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii. W takich przypadkach zastosowanie mają przepisy krajowe. Jeżeli przeprowadzasz się do innego kraju UE i zabierasz ze sobą samochód, pamiętaj, że rejestracja pojazdów podlega szczególnym warunkom – od tego, czy twoja przeprowadzka ma charakter , jak i do jakiego wyjeżdżasz.

Rejestracja samochodu z LPG: dokumenty i formalności - Wiadomo To!Jak zarejestrować samochód? • Poradnik co zrobić krok po kroku

Przeprowadzka na stałe Jeżeli przeprowadzasz się do innego kraju UE na stałe i zabierasz ze sobą samochód, musisz go tam zarejestrować i zapłacić podatki związane z eksploatacją samochodu w nowym kraju. Nie istnieją wspólne przepisy UE dotyczące rejestracji pojazdów i należnych podatków. W niektórych krajach istnieją przepisy dotyczące zwolnień od rejestracji pojazdu w przypadku przeprowadzki na stałe z jednego kraju do drugiego.

Sprawdź dokładne zasady i terminy w odpowiednich organach w poszczególnych krajach: Wybierz kraj: Austriaat Belgia*be Belgia – Flandriabe-vlg Belgium – Walonia*be-wal Bułgaria*bg Chorwacjacr Cypr*cy Czechy*cz Daniadk Estoniaee Finlandiafifisven Francja*fr Niemcy*de Grecjagr Węgry*hu Irlandiaie Włochy*it Łotwa*lv Litwalt Luksemburglu Maltamt Niderlandy*nl Norwegiano Polskapl Portugalia*pt Rumunia*ro Słowacja*sk Słoweniasi Hiszpaniaes Szwecjase * Informacje są jeszcze niedostępne.

Zarejestrowała się w rejestrze gminnym jako osoba mieszkająca w Bordeaux. Po kilku miesiącach przewiozła do Francji swój samochód zarejestrowany w Hiszpanii i jeździła nim na hiszpańskich tablicach rejestracyjnych. Osiem miesięcy po przeprowadzce została zatrzymana przez policję ruchu drogowego podczas rutynowej kontroli. Jako że Cristina nadal jeździła na hiszpańskich tablicach rejestracyjnych, dostała wysoki mandat.

Rejestracja pojazdu – opis procesu

Jak zarejestrować samochód z zagranicy? Poradnik • AutoCentrum.plJak zarejestrować samochód – kompendium wiedzy Autokult.pl

Jako że Cristina zarejestrowała swoje główne miejsce zamieszkania w Bordeaux, przyjmuje się, że jej miejsce stałego zamieszkania znajduje się we Francji i zgodnie z przepisami krajowymi musi zarejestrować swój samochód we Francji i uiścić tam podatek rejestracyjny. Przeprowadzka na czas określony (bez zmiany miejsca stałego zamieszkania) Jeżeli przeprowadzasz się tymczasowo do innego kraju UE bez zmiany stałego miejsca zamieszkania, .

Miejsce stałego zamieszkania to kraj, w którym zazwyczaj mieszkasz, pracujesz lub masz rodzinę (tj. przez ponad 185 dni w roku kalendarzowym). Jeżeli nie pracujesz, za miejsce stałego zamieszkania uznaje się kraj, w którym masz więzi osobiste wskazujące na bliskie powiązania między tobą a miejscem, w którym mieszkasz. Jeżeli pracujesz w jednym kraju, ale masz więzi osobiste w innym kraju UE, zwykle uznaje się, że twoje miejsce stałego zamieszkania znajduje się w tym kraju UE, w którym masz więzi osobiste, pod warunkiem że regularnie tam powracasz.

Czasami może to być trudne. Dlatego podczas prowadzenia pojazdu zawsze warto mieć przy sobie zaświadczenie o rejestracji samochodu, zaświadczenie o prawie własności oraz dokument poświadczający twoje miejsce stałego zamieszkania (zazwyczaj wystarczy dowód osobisty lub dokument potwierdzający, że masz zarejestrowany pobyt w innym kraju UE). Prawdziwa historia Massimo, obywatel Włoch, znalazł pracę w Rumunii i postanowił przeprowadzić się do tego kraju na stałe.

Zarejestrował również swój samochód w Rumunii. Po kilku miesiącach pobytu w Rumunii Massimo wybrał się do Włoch samochodem na rumuńskich tablicach rejestracyjnych. Kiedy przejechał na czerwonym świetle, policja zatrzymała go i poprosiła o okazanie wszystkich dokumentów. Massimo okazał swój włoski dowód tożsamości, w którym nie był zaktualizowany jego nowy adres.

Jak zarejestrować pojazd: nowy, używany, sprowadzony z UE

Jeśli prowadzisz pojazd w kraju UE, w którym mieszkasz tymczasowo, a pojazd jest nadal zarejestrowany w innym kraju UE, nie możesz nikomu, kto mieszka w tym kraju UE. Osoba, która pożyczyłaby od ciebie samochód, może zostać ukarana grzywną. Możesz jednak pożyczyć auto rodzinie lub znajomym, którzy przyjechali cię odwiedzić, o ile nie mają oni stałego miejsca zamieszkania w tym kraju UE.

Na stronach organów krajowych możesz sprawdzić, jakie przepisy dotyczące rejestracji pojazdów obowiązują w kraju, do którego się przeprowadzasz: Wybierz kraj: Austriaat Belgiabe Bułgaria*bg Chorwacjacr Cypr*cy Czechy*cz Daniadk Estoniaee Finlandiafifisven Francja*fr Niemcy*de Grecja*gr Węgry*hu Irlandiaie Włochy*it Łotwa*lv Litwalt Luksemburg*lu Maltamt Holandia*nl Norwegiano Polskapl Portugalia*pt Rumunia*ro Słowacja*sk Słoweniasi Hiszpaniaes Szwecjase * Informacje są jeszcze niedostępne.

Dowiedz się, jakie przepisy dotyczące podatku samochodowego w innym kraju UE mają zastosowanie do i . Studenci Jeśli jesteś studentem i przeprowadzasz się do innego kraju UE wyłącznie w celu odbycia tam studiów, możesz prowadzić samochód zarejestrowany w swoim kraju pochodzenia bez konieczności jego rejestracji lub płacenia podatków w nowym kraju.

Jeśli jednak , musisz zarejestrować swój samochód w tym kraju. Przed opuszczeniem swojego kraju musisz sprawdzić, jakie przepisy obowiązują w kraju, do którego wyjeżdżasz na studia. Aby uniknąć problemów podczas kontroli policyjnych, być może będzie trzeba dopełnić pewnych formalności administracyjnych lub spełnić pewne warunki. Uwaga Dania, Estonia, Niemcy i Szwecja nie zwalniają studentów z rejestracji samochodów ani z płacenia odpowiednich podatków.

Rejestracja samochodu na firmę – czy zawsze jest możliwa?

Rejestracja samochodu krok po kroku – porady pomoc drogowa Warszawa Jak zarejestrować samochód przez internet? Rejestracja

Po tym jak ktoś uszkodził mu samochód, Mathieu poszedł na policję, żeby otrzymać protokół potrzebny do ubezpieczenia. Kiedy policjanci zorientowali się, że Mathieu mieszka w Belgii od ponad roku, a nie zarejestrował tam samochodu, powiedzieli mu, że to niezgodne z prawem i będzie musiał zapłacić grzywnę. Mathieu był jednak w stanie udowodnić, że jest studentem Uniwersytetu w Antwerpii, a jako student pochodzący z innego kraju UE nie musi płacić w Belgii opłat rejestracyjnych ani podatku drogowego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *